Całkowicie zaprzeczyli poglądowi, istniejącemu do tej pory w teorii genetyki, że DNA odpowiada za całą informacje o strukturze organizacyjnej organizmu człowieka.
Podobne wnioski o roli DNA w naszym organizmie przedstawił Berkovich. Uzasadniając od strony informacyjnej proces sterowania biologicznymi funkcjami organizmu.
Jakie doświadczenia przeprowadził Gariajew?
- Wprowadzając ludzkie DNA do kapsuły laboratoryjnej, a następnie, poprzez dokładne pomiary dynamicznej spektroskopii laserowej, potwierdzili, że fotony zmieniły swoje położenie (także polaryzację), zgodnie z geometrycznym wzorem, wywołanym przez kształt podwójnej helisy DNA,
- Po usunięciu DNA z pojemnika, co było szokujące dla nauki, fotony zachowywały się tak, jakby nadal istniała struktura powodująca inne, według określonego wzoru, ich położenie.
- Przekazano również wzorzec informacyjny konkretnego DNA do innego DNA, przeprogramowując genom. W ten sposób byli w stanie przekształcić zarodki ropuchy w zarodki salamandry, nie ingerując fizycznie w genom, a jedynie wykorzystując zawarte w nim informacje.
Te i inne badania, w szczególności US Army oraz Luca Montangnier’a, doprowadziły do postawiania postulatów:
- DNA tworzy modyfikację w subtelnym „polu”, jeszcze nie zbadanym przez fizykę, które wymusza inne zachowanie światła. Inną interpretacją jest stanowisko, że struktura sterująca istnieje w naszej rzeczywistości jednak w wymiarach niedostępnych dla naszej percepcji (B. Heim). W świetle samego wyniku tego eksperymentu można by jeszcze sądzić, że to „pole” może mieć naturę fizyczną, nawet jeśli nie zostało jeszcze odkryte przez współczesną naukę.
Ale zupełnie nieoczekiwana właściwość jest następująca. - DNA modyfikuje rozszerzone właściwości pola. Nawet jeśli DNA zostanie usunięte, zawarte w nim informacje nadal działają. W rzeczywistości fotony układają się w ten sam wzór, jak wtedy, gdy obecne było DNA.
- Informację DNA można sprowadzić do postaci częstotliwości i przekazać na odległość. Fakt, że tylko za pomocą fal elektromagnetycznych można wywołać zawartość informacyjną DNA w innym genomie, oraz wykazane przez badanego połączenie z jego komórkami na odległość w eksperymencie US Army, świadczy o tym, że połączenie DNA z komórkami zachodzi nie tylko poprzez procesy biochemiczne, ale także elektromagnetyczne.
- Subtelny związek między DNA, resztą komórki i innymi komórkami. Człowiek może wpływać na własne DNA dzięki świadomości uzupełnionej o emocje i uczucia, bez względu na odległość i w czasie natychmiastowym.
- Wysunięte teorie „pola” wykrytego wyłącznie w obecności DNA, skomplikował fakt wykrycia w latach późniejszych, tego „pola” w obecności materii nieożywionej, np. skał.